Víte, že ...

... až v 19.století se lidé skzutečně začali zjímat o psy kolem sebe? Všímali si, jak vypadají, jakou mají barvu a jak jsou velcí. Psi byli vždy pomocníci - někteří hubili drobnou škodnou, jiní chránili majetek. Páření psa s fenou nemuselo být náhodné. Pravděpodobnější je, že lidé křížili psy kvůli jejich schopnostem. Chovali psy s určitým záměrem a chtěli pářit psy nejschopnější, s vlastnostmi, které se pro daný účel hodily.

 

... slovo pes je praslovanského původu, vzniklo z vábícího volání na psa : ps, ps!

 

... tělesné i důševní vlastnosti psů se průběžně měnily? Dělo se to během staletí, jak byli psi kříženi, aby vyhovovali požadavkům lidí na lov, aportování, stopování, hlídání a zahřívání klínů svých pánů. Máloplemen se může chlubit sktečnou rovnováhou mezi vzhledem, pracovními schopnostmi a temperamentem.

 

...psi a vlci jsou členy rodu Canis? Vlci mají vědecké (latinské) jméno Canis lupus, zatímco psi se nazývají Canis domesticus. Ví se, že vlci a psi mohou křížit. Výraz canine je odvozený od slova Canis. Slovo pes nemá vědecký základ, ale používá se již po tisíce let.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode